Informace

Profese

Profesionálně pracuji v oblasti IT. Věnuji se ve velké míře správě linuxových serverů, v této oblasti mám dlouholeté zkušenosti (od roku 1999). V případě zájmu nabízím své služby jednotlivcům či firmám všech velikostí. Jedná se o jednorázové požadavky i o dlouhodobější spolupráci. Jsem schopen nabídnout individuální i komplexní služby (od návrhu vhodného hardware a software přes dodávky, implementaci, správu a údržbu). Dále mohu poskytnout i poradenství v oblasti bezpečnosti. Ostatní činnosti, jako fotografování a cestování, patří k mým koníčkům.

Web

Tyto webové stránky jsem vytvořil vlastními silami během července a srpna 2000. Zdrojový kód jsem psal v poznámkovém bloku Windowsů, fotky upravoval v prohlížeči xnview a hlavně v GIMPu pro Windows. Dřív jsem se tvorbou webových stránek nezabýval, takže jsem se na tom teprve učil.

Indie

V Indii jsem působil pracovně na stavbě produktovodu Kandla - Bhatinda v období 14.1.1994 až 28.3.1996. Nejdříve jsem žil cca půl roku v Dillí, zbytek potom v Jaipuru. V tomto období vznikaly i fotky a články. Články byly určeny do moravského deníku Rovnost, ve kterém také většina vyšla, včetně některých fotografií.

Žurnalistika

Jak již bylo řečeno, články o Indii pocházejí především z let 1994 a 1995 a od té doby nebyly revidovány. Přesto si myslím, že většina informací v nich uvedených příliš nezestárla, snad památky stále stojí na svém místě a flóra a fauna krásných přírodních parků nebyla zcela zničena. Věřím proto, že i nyní pomohou čtenářům při plánování cest i při vlastním cestování po Indii.

Fotografování

Do Indie jsem přijel s ruskou Smenou, se kterou jsem až do té doby nafotil pouze několik černobílých filmů a asi jeden barevný. To jen na omluvu kvality některých fotek. Indie je ovšem tak fotogenická, že jsem jejímu kouzlu podlehl a začal se focení postupně více věnovat. Později jsem si pořídil Canon EOS 1000 FN, se kterým se kamarádím dodnes.

Fotografie

Fotografie použité na stránkách by měly sloužit především jako obrazový doprovod článků a též jako obrazový průvodce. Rozhodně neslouží jako galerie nejhezčích obrázků. Fotit jsem se v té době teprve učil, nádobíčko zpočátku taky za moc nestálo. Scanování snímků proběhlo v létě 1997 během jednoho deštivého dne s minimálními zkušenostmi. To by se dalo napravit, kdyby byl čas... Každopádně při publikování dalších fotek budu (snad) již moudřejší. No a jako poslední omluva na mou obranu by mělo být to, že snížená kvalita je způsobena též nutnou kompresí za účelem zvýšení rychlosti nahrávání stránek.

Cestování

Většinou jsem po Indii cestoval s kolegy o volných dnech firemním autobusem a často jsem vymýšlel i plán trasy. Vzhledem ke vzdálenostem a kvalitě vozovek to bylo spíš dlouhé přesouvání z místa na místo. V létě 1994 jsem podnikl během tří týdnů letecky delší cestu včetně návštěvy Sri Lanky.
Cestování je vždy kompromisem mezi časem a taky penězi. Pozdní léto 1995 jsem tedy vyrazil na 24 dnů letecky do hlavních měst třech států: Thajska, Malajsie a Singapuru, i když dnes už bych asi volil spíš déle v jednom státě a poznat více.
Před návratem do vlasti, kterou jsem neviděl přes dva roky, jsem ještě z jara 1996 navštívil na 14 dní Nepál.

Poděkování

Za cliparty patří poděkování firmě Corel. Za trpělivost se mnou pak Lilce. Markovi za digitalizaci karikatury a za rady.

Napište mi

Pište, pište, pište. A nebojte se kritizovat (pochvala ovšem taky potěší). Jen tak mohou být tyto stránky lepší k obrazu vašemu.


[ Home - Indie - Fotky - Blog - e-mail ]

©2000 Miroslav Geisselreiter